Anglų kalbos laikai yra vienas iš sudėtingiausių mokymosi etapų.

Anglų kalbos laikai
Čia ne ta sritis, kaip gali pagalvoti jaunimas, kur Facebooke dedami „laikai“ prie kokio nors šmaikštaus anglų kalbos grupės „posto“. Kalbėsime apie anglų kalbos įvairovę.
Be užsienio kalbos mokėjimo sudėtinga pasiekti ne tik karjeros aukštumų. Populiariausia pasaulyje anglų kalba, kurią mokant galima susikalbėti daugelyje šalių, atveria plačias galimybes keliauti, dirbti, bendrauti. Tam, kad ją išmokti reikia įdėti labai daug pastangų. Anglų kalbos laikai yra vienas iš sudėtingiausių mokymosi etapų, tačiau nepaisant to, daugybė žmonių perpranta kalbos subtilybes.
Kalba ne tik skirta kalbėjimui, bet ir rašymui. Mokantis jos labai svarbu taisyklingai kalbėti ir rašyti. Žinoma, kad ne visuomet mums vienodai reikia naudoti įgytas žinias bendraujant žodžiu ar raštu. Kartais mums tenka bendrauti tik žodžiu, todėl gramatikos žinojimas nėra pagrindinis tikslas, tačiau kartais mums reikia susirašinėti, skaityti ir rašyti dokumentus būtent užsienio kalba. Tuomet praverčia gramatikos ir stilistikos žinios bei įgūdžiai.
Mokantis anglų kalbos laikų daugelis susiduria su daugybe sunkumų. Būtasis, esamasis ir būsimasis. Šie laikai dar išskirstomi. Tai nėra taip paprasta, kaip mūsų gimtojoje lietuvių kalboje. Pavyzdžiui, anglų kalboje yra du esamieji laikai. Vienas iš jų skirtas apibūdinti šiuo metu vykstantį veiksmą, o kitas dažnai pasikartojančiam ir vykstančiam veiksmui. Besimokantys laikų susiduria su sunkumais, nes tik išmokti taisykles nepakanka. Labai svarbu mokėti tinkamai jas panaudoti reikiamu momentu. Dažnai painiojami laikai ir jų naudojimas, dėl to daroma daug klaidų. Kaip to išvengti? Mokytis ir atlikti kuo daugiau įvairiausių praktinių užduočių. Vėliau gebėjimas reikiamu metu naudoti tinkamą laiką atsiranda ir darosi vis lengviau suprasti ką kuriuo metu reikia sakyti ar rašyti.
Turtingas žodynas daugeliui asocijuojasi su mokėjimu daugybę užsienio kalbos žodžių. Juos mokėti būtina, nes nepavyks pasakyti nė vieno sakinio, tačiau vien tik išmokti atmintinai tūkstančius žodžių – nepakanka. Labai svarbu mokėti juos sudėlioti eilės tvarka, taisyklingai tarti ir rašyti. Daugelis anglų kalbos pradeda mokytis vaikystėje. Tačiau ne mažai žmonių pradeda mokytis vyresniame amžiuje. Tam, kad nesusidurti su sunkumais reikia išsirinkti patyrusį mokytoją, kuris padės perprasti svetimos kalbos subtilybes. Labai padeda bendravimas su anglų kalba kalbančiais žmonėmis. Nevertėtų skirti daugiausia dėmesio tik kalbėjimui arba tik rašymui. Geriausia mokytis viską nuosekliai nepraleidžiant nė vienos pamokos.